Google
 
Марий ен мом палышаш? - Форум

Интеллектуально-ролевая игра Золотой Клон: играйте и зарабатывайте реальные деньги!


[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ] Текущая дата: Пятница, 2024-03-29, 1:14 PM
Вы вошли как Гость

  • Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: ajdeme  
Форум » финно-угорский молодежный форум » MARI FORUM » Марий ен мом палышаш? (Шукым пален шукташ ок лий, но тидын...)
Марий ен мом палышаш?
пашканДата: Пятница, 2007-05-04, 11:58 PM | Сообщение # 1
Майор
Группа: Проверенные
Сообщений: 82
Статус: Offline
Шукым пален шукташ ок лий, но что 26 апрель Марий талешке кече палемдалтеш ман, палаш кулеш. И ко талешке-влак улыт. Онар, Чоткар -Корамас кундемыште чапку шинча...

Добавлено (2007-05-04, 11:58 Pm)
---------------------------------------------
Тиде теме лекте кодшо гана айдемын возымыж гыч. Марий радио теве тиде...


Ме, марий-влак, тале, виян, патыр да поро улына.
 
kompositorДата: Воскресенье, 2007-05-06, 7:40 AM | Сообщение # 2
Admin
Группа: Администраторы
Сообщений: 83
Статус: Offline
smile
 
poroДата: Понедельник, 2007-05-07, 9:29 AM | Сообщение # 3
Полковник
Группа: Проверенные
Сообщений: 198
Статус: Offline
Палышаш иктым веле - сай, поро шонымаш коргыште кажнын шинчышаш да пашам ышташ полшышаш. smile

Сайым шонен - сайым ыште.
 
пашканДата: Понедельник, 2007-05-07, 7:37 PM | Сообщение # 4
Майор
Группа: Проверенные
Сообщений: 82
Статус: Offline
чын ойлет. Но корныжым мом палаш ме ончыктен кертына да ыштышаш улына. Уке гын мом палышаш манын огына шоно гын весе тудын ушышкыже пышта весым да вес шонымашан айдеме шочеш. теве ынде ал-могай Оболенскийлан памятникым шындена. Ко марийым пытарен, тудылан. Эше тыгак кулеш манын шонаш туналына.

Ме, марий-влак, тале, виян, патыр да поро улына.
 
poroДата: Вторник, 2007-05-08, 8:32 AM | Сообщение # 5
Полковник
Группа: Проверенные
Сообщений: 198
Статус: Offline
Ме огына шынде шол. sad . Иктаж ко: йодын марий калык деч - ку:леш тудлан чапку:м шындаш але уке?. Ваштарешыже Мамич Бердейлан чапку:м шындаш ку:леш, але эше иктаж вес тале марий ен'лан. smile

Сайым шонен - сайым ыште.
 
Форум » финно-угорский молодежный форум » MARI FORUM » Марий ен мом палышаш? (Шукым пален шукташ ок лий, но тидын...)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

Интеллектуально-ролевая игра Золотой Клон: играйте и зарабатывайте реальные деньги!


Copyright © 2006 Kompositor.ucoz.ru
Используются технологии uCoz